Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Europe Direct w Polsce i w Europie

Sieć informacyjna Europe Direct


Obejmująca całą UE sieć informacyjna Europe Direct zajmuje się komunikacją i udostępnianiem zasobów oraz ułatwia organizatorom imprez kontakt z prelegentami.

Kto i co należy do sieci?

  • 480 unijnych centrów informacyjnych w całej UE
  • 400 centrów dokumentacji na uniwersytetach i w instytutach badawczych w Europie
  • 400 wyspecjalizowanych prelegentów (Team Europe), którzy mogą uczestniczyć w imprezach tematycznych i pisać artykuły prasowe

Centra informacyjne
Udzielają ogólnych informacji na temat UE (imprezy informacyjne, strony internetowe, publikacje, kontakty z mediami lokalnymi) i prowadzą konsultacje społeczne osobiście, telefonicznie lub e-mailem.

Centra dokumentacji

  • Pomagają uniwersytetom oraz instytutom badawczym promować kształcenie i badania naukowe w dziedzinie integracji europejskiej, zachęcając je do udziału w debacie na temat Europy.
  • Umożliwiają społeczeństwu zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi obszarów działalności UE. Centra oferują wszystkim odwiedzającym dostęp do oficjalnych publikacji UE.

Wyspecjalizowani prelegenci (Team Europe)

Eksperci, którzy mogą prowadzić prezentacje, warsztaty lub debaty podczas targów lub konferencji bądź na zaproszenie konkretnych organizacji (szkół, organizacji pozarządowych, firm itp.).

Mogą oni również udzielać wywiadów i pisać artykuły dla mediów.

Możesz spotkać się z nimi osobiście na różnych imprezach o tematyce unijnej lub zaprosić ich do udziału w wydarzeniu, które organizujesz.

 

Źródło: europa.eu

Newsletter

Proszę podać adres e-mail.
Niepoprawny adres e-mail.
Taki adres już istnieje.
Adres został dodany.
Zapisz się

 

 


 Znajdź nas na:

  yttwitterfb

europedirect-infolinia

 ke-polska

pe-bi

eu 2018at

eu

eyoc

europa2020

eutube

kacikdladzieci

eu-bookshop

gk

 

 

 

Ostatnia modyfikacja 18-12-2018.